Sport.pl

Opolski biegacz wygrał ultramaraton

Kolejny sukces wywalczył długodystansowiec Piotr Uciechowski. Tym razem biegacz z Opola zwyciężył na 50 km w ramach 27. Supermaratonu ?Kalisia?.
- Początkowo miałem biec na dwa razy dłuższym dystansie, jednak po minięciu 30 kilometrów, prowadząc w stawce z blisko 100-metrową przewagą, ale nie będąc pewny, czy uda się ukończyć setkę, zgłosiłem sędziemu zawodów, iż tego dnia biegam na krótszym dystansie. Regulamin na to pozwala. Po czym zaraz podkręciłem tempo, aby trochę odrobić z tych spokojniejszych odcinków - tłumaczy. - I w sumie dobrze, bo na dłuższy bieg, z racji swojego wieku, mógłbym nie mieć jednak tylu sił, a tak jest znowu jakiś sukces i dalsza motywacja do jeszcze cięższej pracy, aby kiedyś ukończyć trzy brakujące mi do 20-tki biegi na 100 km - zaznacza 48-letni Uciechowski, na co dzień pracujący jako kierownik pociągu w OZPR Opole.

W Kaliszu biegi rozegrano nietypowo, bo na dwukilometrowej pętli, a zatem zawodnicy startujący na 100 km musieli ją przebiec aż 50 razy. Z kolei Uciechowski pętle pokonał 25-krotnie, a na mecie miał ponad dwie minuty przewagi nad rywalami.

Po tym starcie nasz biegacz ma na koncie w swojej 30-letniej karierze prawie komplet zwycięstw na poszczególnych dystansach w biegach ulicznych od 10 km wzwyż. Na 10 km wygrał w Bydgoszczy, na 15 km w Gościęcinie, na 20 km w Zdzieszowicach, w półmaratonie (21,0975 km) w Krnovie, Głubczycach i Karpaczu, w maratonie w Kuopio, Reykjaviku i Jelczu-Laskowicach, na 50 km w Kaliszu, a na 100 km w Odessie.

Więcej o: