Laskarki z Nysy powalczą o start na olimpiadzie w Londynie

Po sztangistach, siatkarzach, dżudoce i badmintoniście kolejni sportowcy z Opolszczyzny będą mieli szansę powalczyć o udział w igrzyskach. Niespodziewanie taka okazja pojawiła się bowiem przed laskarkami ULKS-u Dwójka Nysa.
W kadrze seniorek zawodniczki z naszego klubu stanowią znaczącą siłę. Wystarczy wspomnieć, że podczas ostatnich mistrzostw Europy w reprezentacji grało aż sześć nysanek, a w halowych mistrzostwach świata cztery (Polki zajęły wówczas rewelacyjne piąte miejsce). Składu na turniej eliminacyjny co prawda jeszcze nie ma, ale w kręgu zainteresowań szkoleniowca reprezentacji z pewnością znajdą się: Dominika Nowicka, Aleksandra Bugała, Joanna Hawrot, Dorota Ilków-Gołąb, Amelia Katerla, Magdalena Zagajska czy Joanna Piechnik. Warto dodać, że podstawowymi zawodniczkami drużyny narodowej są także dwie wychowanki klubu z Nysy: Marlena Rybacha i Magdalena Szczurek (obecnie Pocztowiec Poznań), a w ścisłej kadrze do niedawna była także Agata Hawrot, jednak zrezygnowała z gry ze względów zdrowotnych.

Szansa na olimpiadę przed naszymi hokeistkami pojawiła się dosyć niespodziewanie, bowiem biało-czerwone zostały zaproszone do turnieju kwalifikacyjnego jako pierwsza drużyna rezerwowa - z uwagi na wycofanie się z rywalizacji jednego z zespołów mających prawo startu. Polkom (28. miejsce w rankingu światowym) o awans do Londynu przyjdzie walczyć w turnieju w indyjskim New Delhi. Ich przeciwniczkami będą ekipy: Republiki Południowej Afryki (12. miejsce w rankingu), Indii (13.), Włoch (19.), Kanady (20.) oraz Ukrainy (26.). Kwalifikacje wywalczą tylko zwyciężczynie zmagań. - Czeka je trudne zadanie, ale na pewno nie niemożliwe. W sumie trafiły na fajną grupę - zaznacza prezes Dwójki Nysa Barbara Bugała. - Dziewczyny z turnieju na turniej stają się coraz bardziej ograną drużyną. Widać to było choćby podczas halowych MŚ, gdzie przy większym doświadczeniu mogły powalczyć nawet o medale. Naprawdę mogą sprawić w Indiach niespodziankę - podkreśla.

W rozgrywkach ligowych seniorek po rundzie jesiennej ekipa z Nysy zajmuje trzecie miejsce w lidze. Z kolei w odmianie halowej jest potęgą i broni tytułu mistrzyń Polski.Zobacz jak prezentowały się reprezentantki Polski podczas mistrzostw Europy grupy B rozgrywanych w lipcu w Poznaniu:Zobacz także
  • Laskarki z Nysy znów najlepsze
  • Laskarki z Nysy biją rywalki
  • Uczniowie ZSS poczuli się jak profesjonalni sportowcy