Sport.pl

Osiem medali już jest, nie wiadomo tylko jakiego koloru

Troje singlistów i pięć duetów z zawodnikami Technika Głubczyce w składzie awansowało do półfinałów 48. indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie, które odbywają się w Białymstoku.
W rywalizacji indywidualnej w czołowej czwórce turnieju są obrońca tytułu i główny faworyt zmagań, najlepszy od lat polski singlista Przemysław Wacha oraz dwie badmintonistki: Aneta Wojtkowska i Aleksandra Walaszek. Niewykluczone, że u kobiet finał mistrzostw kraju będzie wewnętrzną sprawą zawodniczek z Głubczyc, najpierw muszą one jednak wygrać swoje półfinały. Podobnie może być również w rywalizacji debli żeńskich, bowiem w pierwszym półfinale zagrają techniczki Agnieszka Wojtkowska i Natalia Pocztowiak, a w drugim siostra tej pierwszej Aneta Wojtkowska i Aleksandra Walaszek.

Przynajmniej jeden reprezentant Głubczyc zagra także w finale par mieszanych, turniejowa drabinka ułożyła się bowiem tak, że w meczu półfinałowym zmierzą się ze sobą miksty Łukasz Moreń (SKB Suwałki)/Pocztowiak i Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska. Także w piątej konkurencji: debli męskich, zawodnik z Głubczyc zdobędzie medal, w czołowej czwórce turnieju zagra bowiem duet Moreń/Szkudlarczyk.

Półfinały i finały 48. IMP zostaną rozegrane w sobotę.Więcej o: