Sport.pl

Nasza amazonka coraz bliżej Londynu [WIDEO]

Wysoką formę potwierdzili polscy jeźdźcy podczas rozegranych we Wrocławiu dwóch międzynarodowych zawodów w ujeżdżeniu CDI3. Rywalizację zdominowało troje naszych kandydatów do wyjazdu na igrzyska, w tym m.in. Beata Stremler z Lewady Zakrzów.
Wrocławskie Partynice aż dwukrotnie w ciągu zaledwie kilku dni gościły czołowych przedstawicieli konkurencji ujeżdżenia.

W pierwszym dniu konkursu Grand Prix triumfowała zawodniczka Lewady Beata Stremler na wałachu Martini (71,170 %), przed Katarzyną Milczarek na Florencji (70,277 %), zaś Michał Rapcewicz na Randonie uplasował się na piątym miejscu. Dzień później w Grand Prix Freestyle zwyciężyła z kolei Milczarek na Ekwadorze (76,450 %), przed Stremler na Martini (75,425 %).

Zobacz naszą amazonkę w akcji:Po dwóch dniach przerwy zawodnicy i ich konie wznowili rywalizację w kolejnym GP, a tym razem nasi kadrowicze także okazali się bezkonkurencyjni. W obu przypadkach - zarówno w konkursie Grand Prix, jak i Grand Prix Freestyle - zwyciężyła Milczarek na Ekwadorze (72,957 % i 77,475 %), przed Stremler na Martini (72,638% i 76,125 %) i Rapcewiczem na Randonie (71,170 % i 74,725 %).

Przypomnijmy, że cała trójka ma olbrzymią szansę na zakwalifikowanie się na igrzyska olimpijskie w Londynie, a wówczas po raz pierwszy w historii Polska wystawiłaby drużynę olimpijską w tej konkurencji. Decydujący o awansie ranking zostanie zaktualizowany 1 marca, w obecnym reprezentanci Polski zajmują odpowiednio 44, 45 i 46 miejsce.Więcej o: