Sport.pl

Siatkarze z Opola zostają w II lidze! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Po ciężkim boju siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej pokonali we własnej hali Spodek Katowice 3:1 i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. W serii do trzech zwycięstw był to bowiem decydujący, piąty mecz.


- Staraliśmy się nie myśleć o tym, że już wcześniej powinniśmy uporać się z tym rywalem. Chcieliśmy po prostu wygrać to starcie, które było przed nami i udało się - zaznaczał bohater spotkania Michał Jutkiewicz, atakujący opolan. - Taka jest rola zawodnika grającego na tej pozycji, musi zdobywać punkty. Ja dziś włożyłem w grę całe serce i ten wysiłek się opłacił - podkreślał zawodnik, który w newralgicznych momentach ciągnął grę gospodarzy. Tak jak choćby w trzeciej partii, kiedy najpierw dzięki jego atakom opolanie odskoczyli na pięć oczek, a gdy zostali dogonieni, znów poderwał swój zespół do lepszej gry. - Po tym jak rywale wyrównali na 1:1 w setach trener powiedział, że teraz gramy jakby od nowa i myślimy tylko o zwycięstwie w dwóch kolejnych partiach i ten przegrany zostawiamy za sobą. Poskutkowało - tłumaczył Jutkiewicz.

Z kolei jego kolega z drużyny Przemysław Jeton nie ukrywał, że katowiczanie go zaskoczyli. - Niby mieliśmy rywala rozpisanego, bo graliśmy z nimi już sześć meczów w tym sezonie, ale nadspodziewanie dobrze funkcjonował im środek. Na szczęście w odpowiednim momencie odczytaliśmy ich grę, zmobilizowaliśmy się i chwała nam jako drużynie za to, że wygraliśmy tego czwartego seta, nie dopuściliśmy do nerwowego tie-breaka i mamy już zapewnione utrzymanie - zaznaczał opolski przyjmujący.

Zobacz decydującą piłkę i radość akademików z Opola:

Więcej o: