Sport.pl

Ivan Ukhov przyjedzie na VII Opolski Festiwal Skoków

Największą gwiazdą VII OFS, który odbędzie się 6 czerwca na stadionie im. opolskich olimpijczyków, będzie mistrz świata i Europy, zwycięzca Diamentowej Ligi - Rosjanin Ivan Ukhov.
Przypomnijmy, że dwa lata temu podczas V OFS Ukhov skoczył w Opolu aż 2,36 m co było najlepszym wynikiem na świecie w 2010 roku, a do dziś pozostaje rekordem naszego stadionu. Zobacz ten skok:Rosyjski skoczek największe sukcesy odnosił na hali, gdzie był mistrzem świata (2010) i

Europy (2009, 2011), a w tym roku zdobył brązowy medal. Dwa lata temu zwyciężył także cykl Diamentowej Ligi, jest także rekordzistą Rosji w hali (2.40), a wynik osiągnięty w 2010 roku w Opolu jest do dziś jego rekordem na otwartym stadionie.

Teraz Ukhov także będzie faworytem festiwalu, ale czeka go ostra walka o zwycięstwo m.in. z triumfatorem III OFS, brązowym medalistą mistrzostw świata i najlepszy w ostatnim czasie polskim skoczkiem Sylwestrem Bednarkiem, który wraca do sportu po kontuzji.A także rekordzistą Czech (2,36) Jaroslavem Baba, brązowym medalistą igrzysk w Atenach i aktualnie czwartym zawodnikiem mistrzostw świata oraz Słowakiem Peterem Horakiem, wicemistrzem Niemiec Matthiasem Haverney czy Ukraińcem Wiktorem Szapowałem.Po raz pierwszy na naszym mityngu zagości także lekkoatleta z niezwykle egzotycznego kraju - Katarczyk Rashid Ahmed Al-Mannai, wystąpi także były mistrz i aktualny wicemistrz Polski Wojciech Theiner.Z kolei gospodarzy reprezentować będzie m.in. Konrad Owczarek, który także wraca do skakania po kontuzji.Wśród kobiet nie zabraknie m.in. zwyciężczyni sprzed roku i rekordzistki mityngu (1,91 m) Karoliny Błażej.Z kolei gwiazdą zagraniczna będzie Czeszka Oldriska Meresova, która skoczyła już minimum olimpijskie.

Impreza rozpocznie się o godz. 10, w przedpołudniowej części tradycyjnie rozegrane zostaną drużynowe konkursy skoków wzwyż (juniorek o godz. 10 i juniorów o godz. 12), a po nich od godz. 14.30 stadion opanują przedszkolaki biorące udział w Małym Olimpijczyku.

Godzinę później, niejako na rozgrzewkę przed konkursami głównymi kibice będą mogli zobaczyć w akcji byłych olimpijczyków i ViP-ów, którzy jak co roku wezmą udział w zawodach skoków, tym razem nie o tyczce, ale wzwyż. O godz. 16 zaplanowane jest oficjalne otwarcie, a o 16.30 i 18.30 gwóźdź, a w zasadzie gwoździe, programu, czyli rywalizacja w konkursach pań i panów.

Więcej o: