Rodzina biegaczy z Opola opanowała Bieg Niepodległości

Aż sześcioro przedstawicieli opolskiej rodziny Uciechowskich wystartowało, z powodzeniem, w 5. Biegu Niepodległości, który odbył się w Ciepielowicach koło Dąbrowy Niemodlińskiej. Aż troje z nich stanęło na podium, a dwoje kolejnych uplasowało się tuż za nim.
Znany opolski biegacz Piotr Uciechowski tym razem wystartował wraz ze swoim bratem bliźniakiem, synem, dwoma córkami i synową, w sumie więc na trasie pojawiło się aż sześcioro przedstawicieli rodziny. - Do tej pory w jednym biegu startowaliśmy co najwyżej w piątkę, teraz nasza biegowa familia powiększyła się o synową Wiolettę - śmieje się senior rodu. Na trasie radzili sobie oni doskonale.

W biegu głównym (kategoria open) na dystansie 4,2 km najlepsza wśród kobiet okazała się starsza córka Piotra - Teresa Uciechowska (czas 17,25 min), która minimalnie - o 13 sekund - wyprzedziła swoją bratową Wiolettę (od kilku miesięcy jest żoną Marcina Uciechowskiego, znana na Opolszczyźnie biegaczka, wielokrotna mistrzyni regionu i medalistka mistrzostw Polski w biegach przełajowych i górskich, wcześniej nosiła nazwisko Wróblewska), a na czwartym miejscu uplasowała się jej młodsza siostra Jolanta.

Z kolei wśród mężczyzn triumfował Marcin Uciechowski (14,45 min), czwarty był ojciec biegowej rodziny Piotr, a na 20. pozycji sklasyfikowano jego brata bliźniaka Jana Pawła.