Sport.pl

Mistrzostwa świata w Hiszpanii: Szmal pojedzie, Malcher nie

kono
02.01.2013 , aktualizacja: 02.01.2013 18:33
A A A
Sławomir Szmal w akcji

Sławomir Szmal w akcji (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Z dwójki bramkarzy reprezentacji Polski w piłce ręcznej pochodzących z Opolszczyzny, w kadrze narodowej na styczniowe mistrzostwa świata w Hiszpanii znalazł się tylko Sławomir Szmal. Jednym z trójki graczy, którzy odpadli na ostatnim etapie selekcji, był z kolei Adam Malcher.
Wychowanek Gwardii Opole, który od kilku sezonów reprezentuje Zagłębie Lubin, może mówić o sporym pechu, bowiem z 20-osobowej kadry przygotowującej się do mistrzostw globu trener Michael Biegler zrezygnował z trzech zawodników. Poza Malcherem szansę na wyjazd do Hiszpanii w ostatniej chwili stracili także Piotr Grabarczyk i Rafał Przybylski.

Wśród wybrańców niemieckiego szkoleniowca biało-czerwonych znalazł się z kolei pochodzący z Zawadzkiego, wychowanek tamtejszej Stali, Szmal, występujący obecnie w Vive Targi Kielce. O miejsce między słupkami z etatowym golkiperem reprezentacji walczyć będzie także Marcin Wichary z Orlen Wisły Płock.

Zanim biało-czerwoni pojadą do Hiszpanii czeka ich jeszcze ostatni turniej towarzyski w Czechach, gdzie zmierzą się z gospodarzami, Słowacją i Węgrami. Przypomnijmy, że mistrzostwa świata rozpoczną się 11. stycznia, a rywalami Polaków w grupie eliminacyjnej będą kolejno: Białoruś, Arabia Saudyjska, Słowenia, Serbia i Korea Południowa.

Zobacz także
  • Nasi szczypiorniści kończą już krótkie urlopy i zaczynają przygotowania do rundy rewanżowej Krótka przerwa szczypiornistów Gwardii
  • Bartłomiej Bonk z brązowym medalem igrzysk olimpijskich w Londynie Sportowy alfabet Opolszczyzny 2012 [ZDJĘCIA]
  • Marcin Jędrzejewski Jędrzejewski wraca do Kolejarza Opole
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX