Na olimpiadzie zdobyła złoto, w Polsce dopiero trzecia [WIDEO]

Złota medalistka paraolimpiady w Londynie Barbara Niewiedział zdobyła brązowy krążek halowych mistrzostw kraju w biegu na 3000 metrów, które odbyły się w Spale.
W gronie najlepszych biegaczek długodystansowych w Polsce zawodniczka LUKS MGOKSiR Korfantów spisała się wyśmienicie. Dystans 3 kilometrów pokonała w czasie 9:33,28 - co jest jej nowym rekordem życiowym w hali - i przegrała tylko z Katarzyną Broniatowską z AZS-u Kraków (9:21,28) i Moniką Harasim z AZS-u Warszawa (9:28,51).

To nie pierwszy sukces naszej paraolimpijki w gronie pełnosprawnych biegaczek, zresztą częściej startuje ona w normalnych zawodach niż w rywalizacji niepełnosprawnych. Już po raz trzeci stanęła na podium HMP na tym dystansie: w 2008 roku zajęła drugie, a w 2007 roku trzecie miejsce. Na koncie ma także kilka medali mistrzostw Polski w biegach przełajowych i górskich, w czym się specjalizuje.

Przypomnijmy, że Niewiedział na paraolimpiadzie w Londynie wygrała bieg na 1500 metrów, wyprzedzając m.in. swoją koleżankę z reprezentacji Arletę Meloch. Zobacz finał paraolimpijski:

Warto dodać, że wcześniej była też złotą medalistką paraolimpiady w Sydney na dystansie 800 metrów.

Słabiej w halowych mistrzostwach kraju w Spale wypadli dwaj innych nasi reprezentanci. Krzysztof Plaskota (AZS KU Politechnika Opolska) wycofał się z rywalizacji siedmioboistów po pierwszym dniu zawodów, a jego klubowy kolega Sebastian Biela zajął 15. pozycję w rywalizacji sprinterów.