Trzy bramki Odry. Oby grała tak w lidze

Efektownym zwycięstwem 3:0 zakończył się ostatni mecz kontrolny opolskich piłkarzy przed inauguracją rundy wiosennej. Nasz zespół wygrał z czołową ekipą IV ligi Czarnymi Otmuchów.
Pierwotnie niebiesko-czerwoni w sobotę mieli rozegrać pierwsze spotkanie rundy rewanżowej ze Startem Namysłów, niestety z powodu złych trudnych atmosferycznych, 16. kolejka III ligi opolsko-śląskiej została przełożona na 17 kwietnia. Rozgrywek nie wznowili także nasi IV-ligowcy, a w tej sytuacji Odra zmierzyła się w opolskim Centrum Sportu z piątym zespołem tej klasy rozgrywkowej Czarnymi Otmuchów.

Gospodarze zdecydowanie przeważali i pewnie wygrali 3:0, a bramki zdobyli Sebastian Deja (6.), Damian Zawieja (42.) i Tomasz Copik (88.). Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Remigiusz Malicki, a w drugiej dobrych sytuacji nie wykorzystali Deja, Krystian Kowalczyk i Dawid Tomanek. Goście najlepszą okazję do zdobycia choćby honorowej bramki mieli w 25. minucie, kiedy Michał Łoziński - brat występującego w Odrze Dawida - trafił w słupek.

Odra zagrała w składzie: Danowski (46. Feć) - Michniewicz, Copik, Drąg, Surowiak, Cieluch (46. Kowalczyk), Zawieja, Wawrzyniak, Deja, Setla, Malicki (46. Tomanek).

A już za tydzień, w sobotę 23 marca, opolscy piłkarze rozegrają pierwsze spotkanie o ligowe punkty, podejmując na własnym stadionie Górnika Wesoła. Początek meczu zaplanowany jest na godz. 18.