Ten sport rzadko można zobaczyć w TV

Kibice badmintona wręcz incydentalnie mają okazję, aby obejrzeć transmisje tej dyscypliny sportu w telewizji. Tym bardziej warto włączyć TVP Sport, aby zobaczyć na żywo rywalizację w turnieju Yonex Polish Open 2013.
Eliminacje do turnieju, rozrywanego w warszawskiej Arenie Ursynów, rozpoczęły się dziś, a początek głównych zmagań zaplanowany jest na piątek. W zawodach wystąpi w sumie aż 46 (!) reprezentantów Polski, największe szanse na końcowy triumf mają jednak tradycyjnie nasze eksportowe duety.

Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk (SKB Suwałki/Technik Głubczyce) i Przemysław Wacha/Adam Cwalina (Technik/SKB) są rozstawieni w turnieju deblistów odpowiednio z numerem jeden i trzy, Kamila Augustyn/Agnieszka Wojtkowska (SKB/Technik) to turniejowa czwórka w deblu pań, z kolei miksty Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba (Hubal Białystok) i Szkudlarczyk/Wojtkowska (Technik) w turniejowej drabince zajmują pozycje pierwszą i czwartą.

Rywalizację w turnieju głównym Yonex Polish Open 2013 można śledzić na żywo od piątku do niedzieli za pośrednictwem telewizji internetowej Ipla, a niedzielne finały pokaże także TVP Sport. Początek relacji o godz. 10.