Opolanin szósty w mistrzostwach Europy

Sztangista Budowlanych Opole Damian Kuczyński zajął szóstą pozycję w rywalizacji w kategorii 77 kg w mistrzostwach Starego Kontynentu, które odbywają się w Tiranie. W sobotę w zawodach wystąpi nasz kolejny zawodnik Kornel Czekiel. Transmisja w Eurosporcie.
Był to pierwszy start Kuczyńskiego w nowej kategorii wagowej (wcześniej występował w wadze 69 kg) w tak dużej imprezie, niestety, nie może być on do końca zadowolony ze występu. Zaliczył tylko trzy udane podejścia - 145 kg w rwaniu oraz 180 i 185 kg w podrzucie - i z wynikiem 330 kg w dwuboju zajął szóstą lokatę.

Mistrzem Europy został Rosjanin Dmitrij Khomiakow, który podniósł 351 kg, a obok niego na podium stanęli Alexandr Spac z Mołdawii i Rumun Razvan Martin, obaj dźwignęli po 346 kg. Taki sam wynik miał także czwarty Andranik Karapetyan z Armenii, ale przegrał krążek wyższą wagą ciała.

Biało-czerwoni wciąż pozostają bez zdobyczy medalowej w ME, blisko tego celu były w czwartek Anna Leśniewska i Katarzyna Ostapska, które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsca. Wcześniej szóste, siódme i dziewiąte pozycje zajmowali Joanna Łochowska, Agata Fus i Maciej Przepiórkiewicz.

W sobotę na pomoście w stolicy Albanii zaprezentuje się drugi z zawodników Budowlanych Opole Kornel Czekiel (105 kg), który ma spore szanse na wywalczenie medalu. W ostatnich zawodach ligowych, pod koniec marca w Polkowicach, podniósł w dwuboju aż 400 kg, a taki wynik w poprzednich latach gwarantował miejsce na podium mistrzostw Europy. Transmisja sobotniej rywalizacji w kategorii 105 kg od godz. 20.30 w Eurosporcie.

Opolscy sztangiści poza Tiraną w weekend walczyć będą także o medale mistrzostw Polski juniorek i juniorów do lat 20 w Bydgoszczy. Tam wystąpi w sumie czterech naszych reprezentantów: Sandra Lison i Tomasz Komorowski (oboje MOS) oraz Mateusz Kasina i Sebastian Hoim (obaj Budowlani). Wszyscy mają realne szanse na podium.