W Opolu wreszcie zaryczały żużlowe silniki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żużlowy mistrz Polski Patryk Dudek wygrał opolską odsłonę eliminacji do turnieju Złotego Kasku, który jest również kwalifikacją do cyklu Grand Prix. Na torze Kolejarza Opole zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra wywalczył 13 punktów
Poza triumfatorem do finału w Rawiczu awansowali także: drugi przy ul. Wschodniej Rafał Okoniewski z PGE Marmy Rzeszów, trzeci Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) oraz Adrian Miedziński (Unibax Toruń) i Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław). Status rezerwowego uzyskał natomiast Grzegorz Walasek (PGE Marma Rzeszów), dzięki temu, iż w biegu barażowym pokonał Mikołaja Curyłę (Składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz). - Bardzo dobrze mi się w Opolu jeździło, ale też zatarłem swój lepszy silnik, bo jako obrońca tytułu chciałem się zaprezentować z jak najlepszej strony - mówił po zawodach trzeci na mecie Pawlicki.

Zobacz wideo z zawodów:Co ciekawe, już w pierwszym biegu Kacper Gomólski (Unia Tarnów) wyrównał rekord toru i przejechał wyścig w 60.01 sekundy. Nie pomogło mu to jednak w uzyskaniu dalszej promocji.

Warto odnotować, iż z dwójki startujących przedstawicieli gospodarzy lepszy okazał się Stanisław Burza, który wywalczył pięć punktów i zajął 12. miejsce. Szczebel niżej, z oczkiem mniej na koncie, zmagania ukończył z kolei Marcin Rempała. - Jesteśmy dopiero po jednym treningu, tak że ciężko było nam rywalizować z zawodnikami, którzy wcześniej trenowali na południu Europy i przygotowywali się do zawodów - tłumaczył Burza, który nie uniknął również defektu motocyklu w pierwszym swoim starcie.