Zdobył 14. tytuł mistrza Polski z rzędu!

Niewielu sportowców może poszczycić się takim osiągnięciem, jak zapaśnik LKS-u Orzeł Namysłów Krystian Brzozowski. Właśnie po raz 14. z rzędu! został indywidualnym mistrzem kraju. To absolutny rekord.
66. mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym rozegrano w Komornikach koło Poznania, a do rywalizacji przystąpiło dokładnie 100 zawodników. Orła Namysłów reprezentowała dwójka: wspomniany Brzozowski (kategoria 74 kg) i Radosław Marcinkiewicz (84 kg). Nie wystąpili z kolei inni nasi czołowi zapaśnicy Patryk Dworczyk, Witold Prociak, Arkadiusz Bohm i Marcin Pawlak, których z udziału w rywalizacji wykluczyły problemy zdrowotne.

Choć reprezentacja Opolszczyzny nie była zbyt liczna, spisała się wyśmienicie, bowiem namysłowianie zdobyli dwa złote medale. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza osiągnięcie Brzozowskiego, który został mistrzem Polski po raz czternasty z rzędu! To absolutny rekord w stylu wolnym, a wśród wszystkich zapaśników lepszy bilans ma jedynie mistrz olimpijski Andrzej Wroński (w stylu klasycznym), który ma na koncie 15 triumfów, ale nie z rzędu.

Po raz szósty pod rząd mistrzem kraju został z kolei Marcinkiewicz (na zdjęciu), który dodatkowo został wybrany na najlepszego zawodnika całej imprezy. W klasyfikacji klubowej Orzeł Namysłów uplasował się na szóstym miejscu, z kolei w klasyfikacji województw Opolszczyzna zajęła pozycję piątą.

Teraz przed zawodnikami cykl zgrupowań szkoleniowych i turniejów przygotowujących do startu we wrześniowych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Warto dodać, że zapaśnicy od kwietnia trenują pod okiem nowego szkoleniowca kadry narodowej Rosjanina Yusupa Abdusalomova. Trenerami klubowymi Brzozowskiego i Marcinkiewicza są z kolei Marcin Marcinkiewicz (brat Radosława, a równocześnie trener kadry narodowej juniorek do lat 20) i Krzysztof Pawlak.