Sport.pl

Zawodnicy Orlika Opole walczą o "Hokejowe Orły 2013". Trwa głosowanie

Dwóch wychowanków Orlika Opole znalazło się w gronie nominowanych w IV edycji plebiscytu Hokejowe Orły 2013. To nie lada wyróżnienie, bo kandydatów wybrali kibice hokeja na lodzie z całej Polski.
W najważniejszej kategorii indywidualnej - Zawodnik sezonu 2013 - znalazł się pochodzący z Opola, a obecnie reprezentujący barwy Ciarko PBS Bank Sanok Paweł Dronia (na zdjęciu z lewej).Jego obecność wśród piątki nominowanych nie jest zaskoczeniem, bowiem od lat jest podstawowym obrońcą nie tylko czołowych polskich klubów (wcześniej grał w Unii Oświęcim i Zagłębiu Sosnowiec), ale i reprezentacji narodowej. O nagrodę Orła 2013 rywalizuje z Kamilem Kosowskim (JKH GKS Jastrzębie), Leszkiem Laszkiewiczem (Comarch Cracovia), Jarosławem Rzeszutką (Aksam Unia Oświęcim) i Maciejem Urbanowiczem (JKH GKS Jastrzębie).

To nie koniec, bowiem kolejny hokeista z Opola David Zabolotny (obecnie uczy się w SMS-ie Sosnowiec, ale wciąż jest zawodnikiem Orlika) znalazł się wśród nominowanych w kategorii: Odkrycie sezonu - juniorzy. Podstawowy bramkarz reprezentacji Polski U-20 (był już powoływany także do kadry seniorskiej) jest jednym z bohaterów mistrzostw świata dywizji I B w tej kategorii wiekowej, które zakończyły się zwycięstwem i awansem biało-czerwonych do dywizji I A. Zabolotny o nagrodę odkrycia sezonu walczy z Remigiuszem Gazdą (Sokoły Toruń), Michałem Kielerem (Zagłębie Sosnowiec) i Patrykiem Malickim (UKH Unia Oświęcim).

W plebiscycie jest jeszcze jeden opolski akcent, bowiem w kategorii drużyna roku nominowana została wspomniana reprezentacja U-20, w której występuje aż sześciu zawodników związanych z Orlikiem.

Głosowanie w plebiscycie trwa do końca maja na oficjalnej stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Swój głos można oddać TUTAJ.

Więcej o: