Chłopak z Opola najlepszym hokeistą w Polsce!

Pochodzący z Opola wychowanek naszego Orlika, 24-letni Paweł Dronia, został zwycięzcą IV edycji plebiscytu ?Hokejowe Orły 2013? w najbardziej prestiżowej kategorii zawodnik sezonu. W głosowaniu wzięło udział ponad 40 tys. internautów.
Dla obrońcy Ciarko PBS Bank KH Sanok (gra tam na zasadzie wypożyczenia z Orlika) i reprezentacji Polski triumf w plebiscycie jest zwieńczeniem doskonałego sezonu. Co prawda z klubem nie udało mu się obronić tytułu mistrza Polski ani nawet zdobyć medalu (zajęli czwarte miejsce w rozgrywkach PLH), a z reprezentacją nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej i awansu do dywizji IA, ale zarówno w lidze, jak i w kadrze był wyróżniającą się postacią. Zajął m.in. drugie miejsce w klasyfikacji +/- sezonu zasadniczego PLH, był także najlepszym obrońcą mistrzostw świata dywizji I B, a dodatkowo zajął drugie miejsce w klasyfikacji asystentów i pierwsze w kanadyjskiej wśród defensorów tego turnieju. Nie może więc dziwić, że zwyciężył również plebiscyt, a nagroda jest tym cenniejsza, że głosowali kibice hokeja na lodzie. To największe wyróżnienie w dotychczasowej karierze Dronii.

Przypomnijmy, że pochodzi on z Opola, jest wychowankiem Orlika, a poza naszym miastem i Sanokiem grał także w innych czołowych polskich klubach, m.in. Unii Oświęcim i Zagłębiu Sosnowiec.

Wśród pięciu nominowanych w kategorii "Odkrycie sezonu - juniorzy" był inny hokeista z Opola David Zabolotny (obecnie uczy się w SMS-ie Sosnowiec, ale wciąż jest zawodnikiem Orlika), bramkarz reprezentacji Polski U-20.Zdaniem głosujących lepszy od niego w minionych rozgrywkach był jednak Patryk Malicki (UKH Unia Oświęcim).

W plebiscycie jest jeszcze jeden opolski akcent, bowiem drużyną roku została wybrana reprezentacja Polski U-20, która w minionym sezonie wygrała MŚ dywizji I B w tej kategorii wiekowej i awansowała na zaplecze elity. Poza wspomnianym Zabolotnym grało w niej jeszcze pięciu innych zawodników związanych z naszym klubem.

W innych najważniejszych kategoriach plebiscytu "Hokejowe Orły" wygrali: Igor Zacharkin (reprezentacja Polski, trener sezonu), czeski bramkarz Michal Fikrt (Aksam Unia Oświęcim, zagraniczny zawodnik roku) oraz Oświęcim (miasto żyjące hokejem). Statuetki zostaną wręczone laureatom podczas pierwszych meczów kolejnego sezonu.