Kolejny medal w dorobku naszej karateczki [ZDJĘCIA]

Aleksandra Bukowa (wcześniej nosiła nazwisko Radziewicz) została wicemistrzynią Europy w kategorii kata w karate kyokushin. Zawody odbyły się w szwajcarskiej Lucernie.
Na matach rywalizowali równocześnie zarówno seniorzy, jak i juniorzy, w konkurencjach kata (układy) i kumite (walki). Wśród startujących znalazła się piątka reprezentantów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy wcześniej zakwalifikowali się do kadry narodowej. Na podium udało się stanąć Bukowej, która jak zwykle dominowała w swojej koronnej konkurencji kata i zdobyła kolejny medal ME w swojej bogatej karierze, tym razem srebrny. Opolanka po rundzie eliminacyjnej zajmowała drugą lokatę, którą konsekwentnie utrzymała w rundzie drugiej oraz w finałowej rozgrywce, ustępując tylko zawodniczce z Danii Christinie Petersen. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Węgierka Diana Maciute.Do ścisłego finału kata seniorów awansował także opolanin Konrad Kozubowski, który bardzo dobrze spisał się w eliminacjach i znalazł się w najlepszej ósemce zawodów, by ostatecznie zostać sklasyfikowany na szóstym miejscu. Triumfował Węgier Istvan Szabo.Mniej szczęścia miała inna zawodniczka OKKK Anna Kolasińska, która zajęła 14. pozycję, ale zważając na fakt, że był to jej debiut w kategorii seniorek, wynik i tak należy uznać za bardzo dobry.

W Lucernie swoje umiejętności zaprezentowały także dwie nasze juniorki, które wystąpiły w kumite: Karolina Paszko i Agata Chaba (obie kategoria 65 kg). Niestety opolanki nie będą miło wspominać tych zawodów, bowiem mimo dobrych pojedynków musiały uznać wyższość przeciwniczek w pierwszej rundzie i odpadły z dalszej rywalizacji.

Reprezentacja Polski łącznie zdobyła aż 14 medali i zajęła drużynowo drugie miejsce.