Ruch walczy o wszystko z liderem, MKS rozdaje karty

Choć mamy już czerwiec to dopiero dziś nasi II ligowi piłkarze odrobią ostatnie zaległości. Zarówno Ruch Zdzieszowice jak i MKS Kluczbork rozegrają spotkania zaplanowane pierwotnie na 6. kwietnia
Warto przypomnieć, iż wówczas to grupa zachodnia miała rozgrywać spotkania 22. kolejki, ale ze względu na złe warunki pogodowe większość zespołów nie mogła wyjść na boisko.

W środę znacznie trudniejsze zadanie czeka pierwszą z wymienionych ekip z Opolszczyzny, która podejmie przewodzącego w stawce Energetyka ROW Rybnik. Starcie to jest o tyle istotne, że obydwie drużyny mają o co grać: Zdzichy wciąż bronią się przed spadkiem, z kolei rybniczanie mają zbyt małą przewagę nad duetem konkurentów, by już teraz cieszyć się z awansu. Nie należy się zatem spodziewać, by podział punktów w tym meczu satysfakcjonował kogokolwiek. Pojedynek przy ul. Rozwadzkiej rozpocznie się o godz. 17.

O tej samej porze na boisko w Turku wybiegną biało-niebiescy, by zmierzyć się z tamtejszym Turem. I choć sami grają już tylko o pietruszkę (promocja im nie grozi, nie spadną też poniżej szóstej lokaty) to w tym pojedynką będą rozdawać karty, albowiem ich rywale nie są pewni utrzymania. Sami jednak zgotowali sobie ten los fatalną postawą w ostatnich sześciu meczach, kiedy to wywalczyli tylko jedno ,,oczko". Tym samym faworyta tej rywalizacji wskazać nie trudno, tym bardziej, że podopieczni Andrzeja Konwińskiego po ostatniej porażce z Chrobrym Głogów mają coś do udowodnienia sobie i swoim kibicom.