Eliminacje piłkarskich mistrzostw Europy w Brzegu i Grodkowie

Reprezentacje Polski, Austrii, Azerbejdżanu i Kazachstanu na początku sierpnia pojawią się na stadionach Opolszczyzny. Wszystko to w ramach pierwszej rundy eliminacji do piłkarskich mistrzostw Europy U-17 kobiet.


Obsada turnieju co prawda nie powala na kolana, ale już sam fakt, że nasz region otrzymał prawo organizacji takich zmagań, jest wart podkreślenia.

Wspomniane drużyny rozegrają u nas łącznie sześć spotkań, w dniach od 2 do 7 sierpnia. Pięć odbędzie się w Brzegu, a jedno w Grodkowie. Te dwie miejscowości bowiem, po wizytacji delegata z ramienia UEFA, wygrały rywalizację o prawo organizacji meczów z Kędzierzynem-Koźlem i Kluczborkiem. Przypomnijmy, iż w przedbiegach z kolei odpadło Opole, ponieważ na stadionie przy ul. Oleskiej nie ma odpowiednich warunków spełniających wymogi federacji europejskiej, a chodzi tu przede wszystkim o szatnie, których stan jest fatalny.

Warto podkreślić, iż to kolejne tego typu wyróżnienie dla Stadionu Miejskiego w Brzegu, po tym jak w listopadzie 2011 roku rozegrano tam mecz Polska - Niemcy w kategorii U-20, oraz Polska - Słowenia U-18, niemalże rok później.