Lekkoatleci Politechniki najlepsi w kraju!

Reprezentacja Politechniki Opolskiej doskonale spisała się podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które w weekend odbyły się w Łodzi. Nasi panowie zdobyli złoty medal, a panie wywalczyły czwarte miejsce i dodatkowo srebrny krążek wśród uczelni technicznych.
Sumując wyniki mężczyzn i kobiet, opolska wszechnica okazała się zdecydowanie najlepsza, nikomu bowiem nie udało się stanąć na podium w obu kategoriach. Najbliżej tego celu byli właśnie opolanie, nasze lekkoatletki mogą mówić jednak o sporym pechu, bowiem brąz AMP przegrały z Uniwersytetem Gdańskim o zaledwie cztery punkty (598:594). Niejako na pocieszenie wywalczyły za to srebrny medal w typie uczelni technicznych, ulegając jedynie gospodyniom imprezy Politechnice Łódzkiej.

Indywidualnie z naszych pań najlepiej wypadła Iwona Stach, która zwyciężyła aż dwie konkurencje: pchnięcie kulą i rzut dyskiem (z nowym rekordem życiowym 47,53 m), druga była oszczepniczka Danuta Plewnia, taką sama pozycję zajęła także nasza sztafeta kobiet 4x400, a na czwartej lokacie bieg na 400 metrów ukończyła Agata Furman.

Wśród panów indywidualnie najwyższe pozycje zajęły opolskie sztafety 4x400 (drugie) i 4x100 (trzecie), trzeci był również dyskobol Kordian Mazurkiewicz (z nowym rekordem życiowym 51,23 m), piąte miejsce zajął trójskoczek Patryk Komar (nowy rekord życiowy 14,66 m), a Szymon Dorożyński był szósty na 1500 i siódmy na 3000 m. Paradoksalnie, choć opolanie nie wygrali żadnej konkurencji indywidualnie, drużynowo byli zdecydowanie najlepsi, wyprzedzając o ponad 70 pkt Politechnikę Białostocką i o ponad 100 pkt AGH Kraków.