17-latek z Opola po raz trzeci wicemistrzem Europy seniorów!

Tomasz Moździerski (Opolskie Towarzystwo Kajakowe) trzeci raz z rzędu stanął na drugim stopniu podium w mistrzostwach Starego Kontynentu w parakajakarstwie. Jak zwykle przegrał tylko z Austriakiem Markusem Swobodą.
Obaj niepełnosprawni kajakarze (kategoria TA - średnia niepełnosprawność) od kilku lat rywalizują na wszelkiego rodzaju imprezach, czy to mistrzostwach świata, Europy, czy zawodach pokazowych, niestety wciąż niezmiennie lepszy okazuje się reprezentant Austrii, zaś opolanin plasuje się tuż za nim.

Nie inaczej było także teraz w portugalskim Montemor-o-Velho nad Oceanem Atlantyckim, a Moździerski znów przegrał tylko ze Swobodą.

Historię Tomasza Moździerskiego przeczytasz TUTAJ.

Trzeba jednak podkreślić, że tym razem podopieczny trenera Krzysztofa Bila miał znacznie trudniejsze zadanie. Ponieważ parakajakarstwo trafiło na listę dyscyplin paraolimpijskich (zadebiutuje w 2016 roku w Rio de Janeiro), sport ten cieszy się coraz większą popularnością, regularnie rośnie liczba uprawiających go, a co za tym idzie - liczba kandydatów do medali.

Nic dziwnego, że w eliminacjach swojej koronnej konkurencji kajakowych jedynek na 200 metrów Moździerski zajął "dopiero" trzecie miejsce. W finale udowodnił jednak wszystkim, że tylko jeden zawodnik w Europie jest lepszy od niego, i pokonał kajakarzy m.in. z Węgier, Włoch oraz Portugalii.

W konkurencji kanadyjek opolaninowi nie udało się już stanąć na podium, a uplasował się na pechowym, czwartym miejscu. Wygrał reprezentant Wielkiej Brytanii przed Hiszpanem i Włochem.

W całych mistrzostwach reprezentacja Polski zdobyła łącznie pięć medali, co w punktacji drużynowej dało jej wysokie drugie miejsce.

Więcej o: