Dziś w Opolu wielki finał turnieju Deichmann Minimistrzostwa [ZDJĘCIA i FILM]

Prawie 500 młodych piłkarzy pojawiło się w Opolu na finale finałów Minimistrzostw Deichmann 2013. W sobotę rozgrywano eliminacje grupowe, w niedzielę decydujące mecze, w tym m.in. wielki finał. W sumie w trakcie turnieju zaplanowano aż 176 spotkań.
A jest o co grać, bo zwycięzcy obu kategorii wiekowych U-9 i U-11 w nagrodę pojadą na mecz FC Barcelony. W zmaganiach bierze udział 48 najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, które odbywały się w 22 miastach w całym kraju. Wśród startujących są także cztery zespoły z Opola: dwie drużyny Odry oraz reprezentacje Football Academy i ASD Gwardia.

W piątek wieczorem w amfiteatrze odbyło się uroczyste losowanie grup eliminacyjnych, a w sobotę na pięciu boiskach na stadionie przy ul. Oleskiej i na trzech na stadionie przy ul. Sosnkowskiego odbyły się spotkania grupowe. Zobacz fragment:Na dziś zaplanowano z kolei decydujące mecze. Od godz. 9 młodzi piłkarze grają na stadionie Odry o miejsce 9.-24., a o godz. 11 na stadionie lekkoatletycznym rozpoczęła się rywalizacja o miejsca 3.-8. Decydujące spotkania finałowe o godz. 15.30 (kategoria U-9) i godz. 16 (U-11).

Po nich odbędzie się wręczenie pucharów i medali dla wszystkich startujących, a także dodatkowa atrakcja, bowiem wśród wszystkich drużyn biorących udział w turnieju wylosowana zostanie wyjątkowo cenna nagroda specjalna - wyjazd na mecz Juventusu Turyn.

Partnerem medialnym imprezy jest sport.pl, patronat nad turniejem objęła także nasza redakcja.