Sport.pl

Trzy-czwarte reprezentacji jest z Opolszczyzny!

Troje badmintonistów Technika Głubczyce zostało powołanych do kadry narodowej na XXVII Letnią Uniwersjadę, która odbędzie się w Kazaniu. Warto podkreślić, że w ekipie biało-czerwonych na te zawody jest w sumie cztery osoby.
Tegoroczna rywalizacja najlepszych sportowców-studentów świata odbędzie się w stolicy rosyjskiego Tatarstanu, a o 351 kompletów medali (to rekord imprezy) rywalizować będzie ponad 13,5 tys. zawodników i zawodniczek ze 170 krajów. Igrzyska studentów rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do 17 lipca, rozegrane zostanie aż 27 dyscyplin sportowych.

Co ciekawe już dzień przed oficjalnym otwarciem Uniwersjady na parkiecie pojawią się badmintoniści, w tym czworo reprezentantów Polski. Wśród nich większość stanowią zawodnicy Technika Głubczyce, których w kadrze znalazło się aż troje: Wojciech Szkudlarczyk (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznań) oraz siostry Agnieszka (Akademia Leona Koźmińskiego Warszawa) i Aneta (Uniwersytet Opolski) Wojtkowskie. Skład reprezentacji uzupełnia Michał Rogalski (WSFiZ Białystok) z Hubala Białystok.

Najlepszych badmintonistów Uniwersjady w turnieju drużynowym poznamy w niedzielę, turniej indywidualny rozpocznie się w przyszły wtorek i potrwa do czwartku (9-11 lipca).

Więcej o: