Opolanin podpisał kontrakt z zespołem z Bundesligi

Paweł Dronia, wychowanek Orlika Opole, właśnie podpisał umowę z zespołem niemieckiej ekstraklasy hokejowej (DEL) SERC Wild Wings Schwenningen.
Dronia pochodzi z Opola, a pierwsze kroki na lodzie stawiał w naszym Orliku. Później występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, Unii Oświęcim, a przez ostatnie trzy lata grał na zasadzie wypożyczenia z Orlika w Ciarko PBS Bank KH Sanok, z którym zdobył m.in. mistrzostwo i Puchar Polski. Od lat jest także podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, a warto wspomnieć, że został uznany za najlepszego obrońcę mistrzostw świata dywizji I B w 2013 roku. Ponadto zwyciężył plebiscyt "Hokejowe Orły 2013" na najlepszego polskiego hokeistę PLH .

Dziś działacze klubu niemieckiej Bundesligi SERC Wild Wings poinformowali, że opolanin podpisał z nim kontrakt na sezon 2013/2014. - Paweł jest młodym obrońcą z wszechstronnymi umiejętnościami, ma dobre pierwsze podanie i prezentuje się bardzo dobrze pod względem jazdy na łyżwach. To, że ma niemiecki paszport, było ważnym czynnikiem przy jego zaangażowaniu - komentuje na oficjalnej stronie internetowej niemieckiego klubu trener Stefan Mair.

Co ciekawe, to drugi Polak w ekipie Wild Wings, bowiem w klubie tym gra także Adam Borzęcki.