Ogromne zainteresowanie XI Biegiem Opolskim. Zapisy zamknięto prawie dwa miesiące przed imprezą!

500 biegaczy i biegaczek wystartuje w sobotę w XI edycji Biegu Opolskiego na dystansie 10 km, który odbędzie się na wyspie Bolko. Zainteresowanie imprezą było tak wielkie, że zapisy do biegu głównego zakończyły się już w maju! Wciąż można za to zgłaszać się do biegów dla dzieci.
O tym, że bieganie staje się w Opolu i na Opolszczyźnie coraz bardziej popularne, świadczy nie tylko fakt, że coraz częściej można spotkać biegających po mieście, ale widać to wyraźnie właśnie w ogromnym wzroście zainteresowania Biegiem Opolskim. Dość powiedzieć, że lista startowa sobotniej imprezy została zamknięta już w maju, a zapisy "dogrywkowe" (nie wszyscy zapisani wypełnili postanowienia regulaminu) zakończyły się zaledwie pół godziny po ponownym uruchomieniu rejestracji.

W sumie na starcie stanie więc komplet 500 uczestników, a będą oni mieli do pokonania dystans 10 km. Ze względu na zachodzące na wyspie zmiany trasa uległa modyfikacji, a bieg nie będzie prowadził jak dotychczas wałami przy kanale ulgi, ale parkowymi ścieżkami.

Zobacz film z przebiegu trasy:Wciąż można jeszcze za to zgłaszać się do biegów dziecięcych (od przedszkolaków do uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej). Biegi te rozpoczną się o godz. 10, a zapisy kończą się o godz. 9.30. Jak zwykle każde dziecko na podstawie numeru startowego będzie mogło za darmo wejść do opolskiego ogrodu zoologicznego.

W związku z 90. rocznicą powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu tegoroczny bieg przyjął nazwę imienia Rodło. Początek biegu głównego zaplanowano na godz. 11, start usytuowany jest w pobliżu wejścia do zoo, a meta przy śluzie na Odrze.