Sport.pl

Nasze Rosomaki zmierzą się z potęgami polskiego futbolu [WIDEO]

W niedzielę na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków przy ul. Sosnkowskiego odbędzie się pierwszy w naszym mieście turniej ligowy PLFA 8 w futbolu amerykańskim. Wolverines Opole podejmą rezerwy jednych z najlepszych klubów w tym sporcie w naszym kraju: Giants i Devils Wrocław.
Dla Rosomaków będzie to debiut w rozgrywkach ligowych i trzeba przyznać, że czeka ich niezwykle trudne zadanie, bowiem do Opola przyjedzie bezpośrednie zaplecze potęg futbolu amerykańskiego w Polsce. Wrocławskie kluby Devil i Giants to prawdziwa historia tego sportu. Trenują od 2005 roku, ich pierwsze drużyny mają amerykańskich trenerów i zawodników, od lat występują w najwyższej klasie rozgrywkowej, a na koncie wrocławian jest kilka tytułów mistrzów kraju (Giants jest aktualnie najlepszą drużyną w Polsce). Ponadto oba kluby posiadają silnych sponsorów i wysokie budżety, o czym typowo amatorska, istniejąca dopiero od grudnia 2011 roku drużyna Wolverines może tylko pomarzyć.

Spotkanie pomiędzy ekipami z Wrocławia zaplanowane jest na niedziele na godz. 11, a pojedynki opolan odbędą się bezpośrednio po nim. O godz. 13 opolanie podejmą Devils, a o godz. 15 Giants. W przerwach pomiędzy meczami organizowane będą różnego rodzaju atrakcje dla widzów, m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

Zobacz zapowiedź turnieju:Więcej o: