Nasi jeźdźcy startowali w mistrzostwach Europy

Dwoje reprezentantów Opolszczyzny wystąpiło na parkurze w duńskim Herning w mistrzostwach Starego Kontynentu w jeździectwie. Oboje mają już za sobą swoje przejazdy.
Specjalistka od ujeżdżenia, amazonka LKJ Lewada Zakrzów, Żaneta Skowrońska dosiadająca klaczy Salmag With You w konkursie Grand Prix uzyskała ocenę 63,480%, co daje jej aktualnie 25. miejsce w stawce. Kolejna grupa jeźdźców przystąpi do rywalizacji jednak dopiero dziś, więc zapewne pozycja naszej zawodniczki będzie niższa.

Udział w konkursie już na eliminacjach zakończyli niestety nasi jeźdźcy, specjaliści od skoków, a wśród nich Piotr Morsztyn (KJ Osadkowski Jakubowice) dosiadający konia Osadkowski van Halen. Trzeba przyznać, że nasz zawodnik był bliski zakwalifikowania się do konkursu finałowego, bowiem zajął 58. miejsce w stawce, podczas gdy do dalszej rywalizacji awansowało pięćdziesięciu najlepszych.

Poza konkursem indywidualnym Morsztyn - wraz z trzema kolegami z reprezentacji - startował równocześnie w konkursie drużynowym. W nim biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na 16. pozycji i także nie awansowali do finału (wystąpi w nim dziesięć najlepszych ekip).

Mistrzostwa Europy w jeździectwie potrwają do niedzieli. Transmisję z zawodów można oglądać w telewizji Eurosport.