Sport.pl

Zrobią charytatywne show dla sportowców

W piątek wieczorem w Filharmonii Opolskiej odbędzie się niezwykła impreza: X Dni do Soczi 2014. Na widzów czeka mnóstwo niespodzianek, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na przygotowania do igrzysk piątki sportowców.
Projekt "X Dni do Soczi" ma pomóc w przygotowaniach dwóm łyżwiarkom short-tracku AZS-u KU Politechnika Opolska Aidzie Belli i Marcie Wójcik, byłemu zawodnikowi naszego klubu, najlepszemu obecnie panczeniście w kraju Zbigniewowi Bródce oraz narciarzowi Szczepanowi Karpielowi-Bułecce i snowboardziście Piotrowi Jaroszowi.

W ramach programu prowadzona jest zbiórka pieniędzy, a dodatkowo sportowcy na specjalnym profilu na Facebooku opisują swoje starania, wrzucają zdjęcia i filmy z przygotowań do olimpiady.

Teraz odbędzie się też impreza charytatywna. Wejściówki kosztują wprawdzie 200 zł, ale - jak zapewniają organizatorzy - w zamian za to widzów czeka ponadtrzygodzinne show pełne atrakcji i niespodzianek. Dodatkowo mogą mieć oni satysfakcję, że pieniądze trafią bezpośrednio do sportowców i pomogą im w przygotowaniach.

Impreza będzie utrzymana w klimacie Paryża i magii cyrku z początków XX wieku. Artyści będą ucharakteryzowani na retrocyrkowców, a w programie są m.in. pokazy iluzjonistyczny, żonglerki, burleski, akrobatyki na szarfie, fakirów, hula-hoop, a na zakończenie - już na zewnątrz filharmonii - odbędzie się wielkie fire show.

Nie zabraknie oczywiście kateringu i muzyki, ale i to nie wszystko, bo na widzów czeka także mnóstwo niespodzianek. Goście nie będą tylko siedzieć i oglądać, ale mogą także brać czynny udział w widowisku.

Odbędzie się również licytacja rzeczy przekazanych przez sportowców i zdjęć z ich specjalnej sesji. Pieniądze uzyskane w ten sposób również zostaną przekazane sportowcom. Oni sami będą oczywiście gośćmi honorowymi show, ale nie tylko, bo także wezmą w nim aktywny udział. - Ponieważ ma to być niespodzianka, nie mogę niestety nic zdradzić. Powiem tylko tyle, że dużo będzie się działo, a kto przyjdzie, nie pożałuje - podkreśla Aida Bella.

Początek imprezy w najbliższy piątek o godz. 19. W sprawie kupna biletów należy dzwonić pod numer 791 860 001.