W Opolu rozpoczynają się mistrzostwa Polski

Blisko pół tysiąca uczestników, w tym medaliści mistrzostw kraju, Europy i świata, zawitają w ten weekend do Opola. Wszyscy w związku z odbywającymi się w stolicy województwa mistrzostwami Polski w maratonie kajakowym.
Zawody odbywać się będą rzecz jasna na przepływającej przez nasze miasto Odrze. Miejsce startu tych zmagań wytyczono w okolicy mostu kolejowego, następnie uczestnicy popłyną w kierunku miejsca, gdzie Kanał Ulgi łączy się z Odrą (nawrót pierwszej pętli), a potem w stronę mostu Pamięci Sybiraków (nawrót drugiej pętli). Trasa zatem przebiegać będzie wzdłuż tras spacerowych, takich jak Bulwar Karola Musioła i park Nadodrzański, w pobliżu opolskiego zoo i rekreacyjnych terenów Wyspy Bolko.

Dystans, jaki będą musieli pokonać, uzależniony jest od kategorii, w jakiej startują. Seniorów czeka 30 km, z kolei najmłodsi mają przed sobą 9 km.

Zobacz wideo reklamujące zmagania:Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 9 od zmagań seniorów. Juniorzy rozpoczynać będą swoje wyścigi o godz. 11.20, juniorzy młodsi (dziewczęta i chłopcy) o godz. 15, a o godz. 16.30 młodzicy i młodziczki. Wyścig weteranów zaplanowany jest na sobotę na godz. 17.30.

Łącznie zmagania odbywać się będą w 24 konkurencjach. Miasto gospodarza reprezentować będzie 27 zawodników.