Nasi siłacze pojechali walczyć o medale

Siedmiu zawodników Budowlanych Opole weźmie udział w zaplanowanych na piątek i sobotę mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. I niemalże wszyscy podczas zmagań rozgrywanych w Ciechanowie mają szansę na podium.
Największe, rzecz jasna, ma brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich Bartłomiej Bonk, który w kategorii do 105 kg startował będzie z najwyższym numerem rankingowym. Choć jego forma - z powodów osobistych - wciąż jest niewiadomą, to jednak stać go na to, by powalczyć nawet o złoto. Początek dźwigania w jego grupie zaplanowano na sobotę około godz. 14.15.

Po nim na podest wyjdą już teoretycznie najsilniejsi sztangiści w ramach zmagań open. A wśród nich rywalizować będą nasi: Kornel Czekiel i Daniel Dołęga. Tutaj zdecydowanym faworytem będzie brat tego drugiego, Marcin, ale opolan na pewno stać na sprawienie niespodzianki i włączenie się do walki o najwyższe laury.

Sporo możemy wymagać także od Łukasza Krawczyka, który startuje w kategorii do 77 kg z "dwójką". On to właśnie spośród przedstawicieli Budowlanych wystartuje jako pierwszy - w piątek o godz. 19.

Do rywalizacji o medal może włączyć się również w kat. 94 kg (sobota, godz. 12.45) Mateusz Kasina, ale w jego przypadku bracia Adrian i Tomasz Zielińscy wydają się poza zasięgiem. Z kolei do podium w tej stawce postara się zbliżyć ostatni z opolan Sebastian Hoin.

Co ważne, start w Cieszanowie będzie dla wszystkich ciężarowców generalnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata, które w dniach 20-27 października odbędą się we Wrocławiu.