Pierwsze złoto już jest. W sobotę będą kolejne?

Łukasz Krawczyk (Budowlani Opole) w piątek wieczorem został w Ciechanowie mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii 77 kg. W sobotę wystąpi pięciu kolejnych zawodników Budowlanych, a część z nich ma realne szanse na podium. Zmagania sztangistów będzie można oglądać w TVP Sport.
22-letni Krawczyk triumf zapewnił sobie już po dwóch próbach podrzutu (z trzeciej zrezygnował), który wygrał z dużą przewagą, aż ośmiu kilogramów. Tym samym mimo, iż po rwaniu zajmował "dopiero" trzecia pozycję, pewnie sięgnął po złoty medal w dwuboju. Ostatecznie uzyskał wynik 300 kg (130+170) i wyprzedził Damiana Sikorskiego (Mazovia Ciechanów, 295 kg) oraz Igora Werę (Start Grudziądz, 292 kg).

Krawczyk był jedynym zawodnikiem Budowlanych, który zaprezentował się na pomoście w piątek, w pierwszym dniu rywalizacji o medale mistrzostw Polski. Kolejnych pięciu opolan wystąpi w sobotę. Największe szanse na podium ma brązowy medalista igrzysk w Londynie Bartłomiej Bonk (kategoria 105 kg), który o zwycięstwo będzie walczył m.in. z Arsenem Kasabijevem, Tomaszem Zielińskim i Sylwestrem Kołeckim.

W kategorii 94 kg wystąpi dwóch innych zawodników Budowlanych Mateusz Kasina i Sebastian Hoim, o medale będzie im jednak bardzo trudno, bowiem wśród konkurentów jest m.in. złoty medalista z Londynu Adrian Zieliński. Z kolei w najcięższej kategorii wagowej +105 kg wystartuje kolejnych dwóch opolan Kornel Czekiel i Daniel Dołęga, ale i oni będą mieli bardzo silną konkurencję, a wśród nich m.in. trzykrotnego mistrza świata Marcina Dołęgę, Krzysztofa Klickiego i Adama Kraskę.

Transmisję na żywo z zawodów będzie można oglądać w TVP Sport oraz pod tym linkiem. Początek rywalizacji: w kategorii 94 kg o godz. 12.45, w kategorii 105 kg o godz. 14.15, a w +105 kg o godz. 16.