Nasz zapaśnik walczy w mistrzostwach świata

Krystian Brzozowski (LKS Orzeł Namysłów) wystąpi dzisiaj na macie w Budapeszcie w mistrzostwach świata seniorów i seniorek w kategorii 74 kg.
Zawody w stolicy Węgier rozpoczęły się przedwczoraj, na początek walczą specjaliści stylu wolnego, później kobiety, a na zakończenie zapaśnicy w stylu klasycznym. Wśród pięciu "wolniaków" powołanych na zawody znalazł się m.in. 31-letni Brzozowski. Wychowanek Orła, który przez wiele lat startował w barwach Górnika Łęczna, a teraz powrócił do swojego macierzystego klubu.

W przeszłości nasz zapaśnik zajął już m.in. piąte miejsce w mistrzostwach świata w Moskwie w 2010 roku, tam także zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 2006, a dwa lata wcześniej na igrzyskach w Atenach był o krok od podium, by ostatecznie zająć czwarte miejsce. Dziś w pierwszej rundzie (1/32 finału) zmierzy się z Akzhurkiem Tanatarovem z Kazachstanu.

W reprezentacji na MŚ zabrakło niestety drugiego z naszych kadrowiczów Radosława Marcinkiewicza (kategoria 84 kg), który narzeka na kontuzję kolana. W sumie w Budapeszcie zaprezentuje się 18 zapaśników i zapaśniczek z naszego kraju: pięciu w stylu wolnym, sześć kobiet i siedmiu w stylu klasycznym.