Sport.pl

Troje opolan wywalczyło awans na mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Trójka reprezentantów Opolskiego Klubu Karate Kyokushin zakwalifikowała się do mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w listopadzie w miejscowości Oradea w Rumunii.
Opolanie kwalifikację zdobyli podczas XI turnieju Challenger, który rozegrano w hali Politechniki Opolskiej. Ze względu na tradycję i prestiż zawodów oraz dodatkowo fakt, że były to eliminacje do ME, do naszego miasta przyjechała cała czołówka karateków z 18 czołowych polskich klubów. W tym gronie było czworo zawodników OKKK, wszyscy stanęli na podium, a troje z nich wystąpi w mistrzostwach Europy seniorów i młodzieżowców (U-22).

Najlepiej z naszych reprezentantów wypadła Anna Kolasińska, która okazał się bezkonkurencyjna w konkurencji kata (układy) w kategorii młodzieżowców.Czwarte miejsce w tej samej konkurencji wśród mężczyzn zajął inny reprezentant OKKK Mateusz Golomb. Nie zdobył on jednak kwalifikacji, choć niewykluczone, że jednak wystartuje na zawodach w Rumunii. - Ostateczny skład na mistrzostwa zatwierdzi zarząd związku i to od jego decyzji będzie zależało czy tam wystąpi - mówi trener opolskiego klubu Wojciech Radziewicz.

Golomb do Rumunii na pewno pojedzie, bowiem w opolskich eliminacjach poza kata startował również w kumite (walki) w kategorii +80 kg, w którym dotarł do finału. W nim przegrał co prawda z Markiem Wolnym (TKS Karate Tarnowskie Góry), ale ostatecznie zajął doskonałe drugie miejsce.

"Oczko" niżej sklasyfikowana została Agata Godoś (kategoria 60 kg), ona również wywalczyła kwalifikację na ME.Na tej samej pozycji sklasyfikowano czwartego z opolan Wojciecha Pryjdę (kumite, kategoria 65 kg), ale on z kolei nie wywalczył prawa startu w rumuńskich zawodach.

Więcej o: