Sport.pl

Na Opolszczyźnie gra nie tylko Zaksa

Aż trzy zespoły z Opolszczyzny wystąpią w tym sezonie w jednej grupie II ligi siatkówki mężczyzn. W ten weekend zmagania zainaugurują jednak dwa z nich: AZS Politechnika Opolska oraz UKS Strzelce Opolskie, pauza czeka bowiem Juvenię Głuchołazy.
Warto pamiętać, iż w tym roku na tym poziomie doszło do niemałej rewolucji, albowiem zamiast dotychczasowych czterech grup będziemy mieli sześć, z tymże nieco mniej licznych. A na tej zmianie najbardziej skorzystała druga z naszych wymienionych ekip, gdyż w poprzednim sezonie była co prawda blisko awansu, ale odpadła na ostatnim etapie baraży. Teraz, po reorganizacji rozgrywek, dokooptowano ją do zmagań na tym szczeblu. Co ważne wszystkie zespoły z województwa opolskiego znalazły się w jednej stawce, a to o tyle ważne, że początkowo Juvenię przydzielono do innego zestawienia.

Zmieniono także zasadyrywalizacji. Po fazie zasadniczej, licząca dziewięć zespołów, liga zostanie podzielona na dwie części. Najlepszych pięć walczyć będzie w fazie play off o awans (każdy z każdym mecz i rewanż), a pozostałe cztery (podobnym systemem) o utrzymanie. Co ciekawe jednak punkty z fazy zasadniczej nie będą zaliczane, ale będą premie za zajęte w niej miejsca: odpowiednio: 9, 6, 3, 1 i 0 dla lepszej grupy oraz 9, 6, 3 i 0 dla słabszej.

Jak na beniaminka przystało UKS zacznie sezon u siebie i w sobotę w hali przy ul. Kozielskiej podejmie Rafako Racibórz. Początek meczu o godz. 18. Z kolei opolanie zmierzą się na wyjeździe z rezerwami występującego w Plusdzie Jastrzębskiego Węgla.

Więcej o: