Trzech opolan wystąpi w mistrzostwach świata we Wrocławiu

Trzech, a nie jak planowano wcześniej dwóch, zawodników Budowlanych Opole wystartuje w 80. mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów, które odbędą się w stolicy Dolnego Śląska. To efekt dobrej postawy opolskich sztangistów na ostatnim teście przed zawodami.
Impreza rozpocznie się w hali stulecia we Wrocławiu w najbliższą niedzielę, a o ostatecznym kształcie reprezentacji na te zawody zadecydował sprawdzian, który odbył się w miniony weekend podczas zgrupowania kadry narodowej mężczyzn w Spale. Największą niewiadomą było kto wystartuje w najcięższej kategorii wagowej +105 kg, bowiem podobny poziom reprezentują Kornel Czekiel, Daniel Dołęga (obaj Budowlani) oraz Krzysztof Klicki (Mazovia Ciechanów). A ponieważ w każdej wadze może wystąpić tylko dwóch reprezentantów kraju, wszystko rozstrzygnęło się w bezpośredniej walce na pomoście.

Jak się okazało najlepiej podczas testu wypadki Czekiel i Dołęga i na tej podstawie trener kadry narodowej mężczyzn Jacek Chróściewicz postanowił ostatecznie, że to właśnie oni wystąpią we Wrocławiu.

Poza tą dwójką w mistrzostwach świata dźwigać będzie także jeszcze jeden opolanin, brązowy medalista igrzysk w Londynie Bartłomiej Bonk (kategoria do 105 kg), który już wcześniej był "pewniakiem". W tej samej wadze wystąpi również trzykrotny mistrz świata i jeden z głównych faworytów do złotego medalu Marcin Dołęga (Zawisza Bydgoszcz).

W niższych kategoriach wagowych Polskę reprezentować będą z kolei: Krzysztof Zwarycz (Górnik Polkowice, 77 kg), mistrz olimpijski z Londynu Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza, 85 kg), jego brat Tomasz Zieliński (Tarpan, 94 kg) oraz Arsen Ksabijev (Górnik, 94 kg). Rezerwowymi są wspomniany Klicki oraz Arkadiusz Michalski (Górnik).