Casting dla prawdziwych twardzieli i... twardzielek. Takich w Opolu nie brakuje [WIDEO, ZDJĘCIA]

W środę na boisku orlik na kampusie UO odbyła się rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Wolverines Opole. Pojawiło się około 40 mężczyzn i trzy kobiety, chętnych do spróbowania swoich sił w tej wciąż nieco egzotycznej grze.
Zanim jednak dostaną oni szansę na to, aby stać się pełnoprawnymi Rosomakami najpierw musieli wykazać się siłą, zwinnością, kondycją, skocznością, koordynacją ruchową czy mówiąc ogólnie sprawnością fizyczną. Wszak futbol to sport wymagający wielu różnych umiejętności, opierający się nie tylko - jak wydawałoby się na pierwszy rzut oka - na sile i masie.

Jako że to typowo akademicka dyscyplina sportu na rekrutacji pojawili się głównie studenci, a co ciekawe, nie brakowało także dziewczyn chętnych do gry w ten typowo męski sport.Na rekrutacji kandydatów do Rosomaków, po krótkiej rozgrzewce, czekały testy sprawnościowe, na których mieli za zadanie m.in. biegać, pompować i skakać, a później mogli już spróbować elementów typowych dla futbolistów, podczas krótkiego treningu.

Celem rekrutacji jest uzupełnienie kadry Wolverines Opole. Dotychczas klub rozgrywał mecze w lidze PLFA 8 w składach ośmioosobowych, teraz w II lidze PLFA będą grać już w pełnym 11-osobowym zestawieniu. A ponieważ inni zawodnicy bronią, inni atakują, do tego są funkcje specjalne, a potrzeba przecież także zmienników, zespół musi mieć szeroką ponad 40-osobową kadrę.