Wodna Nuta po pierwszym sprawdzianie

W sobotę i w niedzielę otwarta niespełna dwa tygodnie temu nowa olimpijska pływalnia w Opolu przeszła swój chrzest bojowy podczas międzynarodowych zawodów Grand Prix Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola. Pierwszy sprawdzian wypadł bardzo okazale.
Ponad 130 młodych pływaków z 13 klubów z: Czech, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Węgier i oczywiście Polski, a także ich trenerzy i goście byli pod wrażeniem opolskiej pływalni. Nic dziwnego, po latach przyjeżdżania do nas na zawody do niewielkiej, ciasnej i wiecznie zatłoczonej pływalni przy PSP 5, tym razem wystartowali w naprawdę komfortowych warunkach.

Dla organizatorów i obiektu był to niejako test przed kolejnymi, znacznie większymi i silniej obsadzonymi imprezami, które czekają nas w przyszłym roku. Na marzec zaplanowano przy Prószkowskiej mistrzostwa Polski juniorów 17-18-letnich, z kolei w maju odbyć mają się u nas zawody Grand Prix - Pucharu Polski, na którym z pewnością pojawią się czołowi polscy pływacy. Być może zresztą to nie koniec i w Wodnej Nucie zorganizowana zostanie również impreza międzynarodowa wysokiej rangi, bo nasz basen z pewnością na to zasługuje. To przecież jedna z najnowocześniejszych 50-metrowych pływalni w naszym kraju.

Warto wspomnieć jeszcze o aspekcie sportowym weekendowych zawodów. Na pływalni najlepiej wypadki goście z Poczdamu (w kategorii najmłodszej - 10-11 lat), Biełgorodu (12-14 lat) i Szekesfehervaru (15-16-latków). Trzeba jednak podkreślić, że również pływacy z Opolszczyzny, m.in. Marta Nowak, Mikołaj Kempa i Remigiusz Grudziecki (wszyscy MMKS Kędzierzyn-Koźle) oraz Magdalena Sproska, Marta Greglak, Matylda Roman i Michał Maystrenko (wszyscy Zryw Opole), zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając w swoich kategoriach miejsca na podium.