Ostatnie tegoroczne medale mistrzostw Polski zdobyli karatecy

Rok 2013 doskonale zakończyli reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokushin. Na mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Płocku, zdobyli trzy medale, w tym dwa złote, i zajęli świetne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.
W hali w Płocku rywalizowano zarówno w kumite (walki) w kategorii open, jak i w kata (układy). W rolach głównych w tej drugiej konkurencji - tradycyjnie już - wystąpili opolanie. Do Płocka pojechało czworo naszych zawodników: Aleksandra Bukowa, Anna Kolasińska Konrad Kozubowski i Mateusz Golomb, a warto podkreślić, że prawie wszyscy wrócili do domów z medalami.

Najbardziej doświadczona w opolskiej ekipie Aleksandra Bukowa nie miała większych kłopotów z obroną tytułu mistrzyni Polski sprzed roku. Najpierw okazała się bezkonkurencyjna w eliminacjach, a później pewnie zwyciężyła również turę finałową i w doskonałym stylu dołożyła do swej bogatej kolekcji kolejny złoty medal.Anna Kolasińska po pierwszej rundzie znajdowała się na czwartej pozycji, ale dzięki bardzo dobremu wykonaniu pokazu finałowego zdołała wskoczyć "oczko" wyżej i wróciła z Płocka z brązowym medalem. Warto dodać, że jest to jej pierwszy krążek MP w kategorii seniorskiej.

Również pierwszy medal w tej kategorii wiekowej, i to od razu złoty, zdobył Konrad Kozubowski, który podobnie jak Bukowa był najlepszy zarówno w eliminacjach, jak i w finale. Trzeba jednak dodać, że różnica punktowa pomiędzy czołowymi karatekami była minimalna, a o triumfie decydowały niuanse.Najmłodszy wśród zawodników OKKK startujący w zawodach Mateusz Golomb zajął w tej konkurencji piąte miejsce.

W kategorii otwartej kumite tytuł mistrza kraju obronił Patryk Sypień z Wrocławia, a wśród pań najlepsza była Agnieszka Winek z Józefowa. W klasyfikacji drużynowej zawodów zwyciężyli wrocławianie, przed klubami z Opola i Józefowa.