Kolejny wygrany etap i coraz większa przewaga opolanina w Rajdzie Dakar [WIDEO]

Dariusz Rodewald, polski mechanik holenderskiego Team de Rooy 2014, odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym wyścigu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej samochodów ciężarowych.
Na czwartym odcinku rajdu z San Juan do Chilecito w Argentynie, holendersko-belgijsko-polska załoga ciężarówki iveco torpedo Gerard de Rooy/Tom Colsoul/Dariusz Rodewald znów nie dała szans rywalom. Trasę pokonała w 6 godzin, 6 minut i 40 sekund, a kolejnych na mecie Rosjan: Andreya Karginova i ubiegłorocznego zwycięzcę Dakaru Eduarda Nikolayeva (obie kamaz) wyprzedziła odpowiednio o nieco ponad dwie i dziewięć minut.

Wicelider klasyfikacji generalnej ciężarówek Marcel van Vliet (man) czwarty etap zakończył na szóstym miejscu, z ponad 17-minutową startą, a tym samym rośnie przewaga ekipy de Rooy'a w generalce. Aktualnie liderzy mają 36 minut i 12 sekund nad van Vlietem, 41:11 nad Karginovem i 57:03 nad Nikolayevem. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje druga załoga Team de Rooy 2014 prowadzona przez Hansa Staceya, która traci jednak do prowadzących już prawie godzinę.

Zobacz, co działo się na trzecim i czwartym etapie rajdu, a już dziś piąty odcinek z Chilecito do San Miguel de Tucuman.

Przypomnijmy, że Dariusz Rodewald, 30-letni mechanik pochodzącym z Olesna, od lat na stałe mieszkający w Holandii, startuje w Dakarze już po raz piąty. Dwa lata temu wraz z holenderskim kierowcą Gerardem de Rooy'em i belgijskim nawigatorem Tomem Colsoul wygrali w klasyfikacji generalnej samochodów ciężarowych i jest jedynym Polakiem w historii Dakaru, który tego dokonał.

Warto dodać, że drugie etapowe zwycięstwo w Rajdzie Dakar 2014 jest równocześnie 13. w sumie w karierze Rodewalda w tym najbardziej znanym wyścigu terenowym świata.