Siatkarki SMS-u LO2 Opole odrobiły zaległości i znów są liderkami

W zaległym spotkaniu II ligi opolanki pokonały w środę czwartą drużynę w tabeli Olimpię Jawor 3:1 i powróciły na pierwsze miejsce w rozgrywkach.
Kibice zgromadzeni w hali przy ul. Pułaskiego w Opolu najwięcej emocji przeżyli w pierwszej partii spotkania. Olimpia lepiej rozpoczęła mecz, a choć później gospodynie - z wielkim trudem - zdołały odrobić straty, w końcówce przyjezdne znów odskoczyły na kilka punktów i "dowiozły" zwycięstwo do końca, wygrywając do 21.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła, to miejscowe od początku dominowały na parkiecie, szybko zdobyły kilkupunktowa przewagę, która później regularnie powiększały, by w końcówce prowadzić już 23:13. Opolanki miały co prawda kłopot z postawieniem kropki nad przysłowiowym "i", ale nie wypuściły już zwycięstwa z ręki wygrywając 25:20.

Trzeci set rozpoczął się fatalnie dla SMS-u (0:8), ale jak się okazało była to tylko chwilowa niedyspozycja naszych dziewczyn, które szybko odrobiły straty i znów zwyciężyły do 20. Nie przeszkodziło im w tym nawet kilka kontrowersyjnych decyzji sędziów, którzy nie zauważyli paru ewidentnych błędów Olimpii i przyznawali im punkty. Na szczęście nasze siatkarki zachowały zimną krew.

W czwartym secie rozpędzone opolanki były już nie do zatrzymania, pewnie wygrały 25:18 i cały mecz 3:1. Dzięki zwycięstwu powróciły na fotel liderek 2 grupy II ligi. Kolejne spotkanie, z trzecią drużyną w tabeli PLKS-em Pszczyna i to na wyjeździe, czeka zawodniczki SMS-u już w najbliższą sobotę.

SMS LO 2 Opole - Olimpia Jawor 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:18)

SMS: Wilk, Paczkowska, Zich, Krupa, Grzechnik, Moczko, Michalak (l) oraz Sikora, Gierejkiewicz, Gawlak, Krawczyk