Pogromca Tysona będzie walczył w Opolu

Amerykanin Oliver McCall ma na koncie tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Teraz będzie gwiazdą sobotniej gali bokserskiej w Opolu. Bilety kosztują od 40 do 1000 zł
Wojak Boxing Night odbędzie się w hali Gwardii przy ul. Kowalskiej. Magnesem dla kibiców ma być Oliver McCall.

Amerykanin w latach 90. był jedną z czołowych postaci bardzo mocnej wówczas wagi ciężkiej. Dziś ma już 48 lat, ale bilans jego walk jest wciąż imponujący. Ma na koncie 56 zwycięstw, z czego aż 37 przez KO, i 13 porażek.

Prosił o szansę

Dwie dekady temu wywalczył tytuł mistrza świata federacji WBC. Zdobył go, pokonując legendarnego Brytyjczyka Lennoxa Lewisa. W Opolu zmierzy się z młodszym o blisko 13 lat Marcinem Rekowskim, który w swojej karierze stoczył 12 walk. Wszystkie wygrał, z czego 10 przed czasem. - McCall nie jest już młodzieniaszkiem, ale to wciąż wielkie nazwisko - mówi Andrzej Wasilewski z największej w Polsce grupy bokserskiej KnockOut Promotions, która organizuje także walki w Opolu. - Będzie podwójnie zmotywowany, sam prosił, żeby dać mu szansę, i to z tym właśnie rywalem - dodaje.

A historia jest bardzo ciekawa. Rekowski w maju ubiegłego roku pokonał Elijaha McCalla, czyli syna Olivera, ten od dawna zapowiada srogą zemstę. - To, że pobił mojego syna, sprawia, że trenuję jeszcze mocniej. Chcę go pomścić - odgraża się w mediach doświadczony pięściarz.

Pogromca "Bestii"

Kolejnym uznanym w świecie boksu zawodnikiem, którego zobaczymy w Opolu, będzie Danny Williams. 40-letni Brytyjczyk jak do tej pory zanotował 45 zwycięstw (34 KO) i poniósł 20 porażek. Największym jego sukcesem było pokonanie 10 lat temu Tysona, choć trzeba przyznać, że "Bestia" był wówczas cieniem samego siebie. Jego przeciwnikiem w sobotę będzie pretendent do mistrzowskiego pasa Andrzej Wawrzyk. Młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej WBC to jedna z największych polskich nadziei w boksie. 26-latek w swojej karierze zawodowej stoczył 28 walk i przegrał dopiero ostatnią, której stawką był pas mistrza świata WBA. Pokonał go znakomity Rosjanin Aleksander Powietkin. - Williams to również bardzo ciekawy zawodnik: wielki, silny i naprawdę wciąż umie się bić. Wawrzyka czeka świetny test - ocenia Wasilewski.

Bilety już w sprzedaży

Podczas imprezy w Opolu odbędzie się pięć walk. Do ringu wyjdą również młodzi polscy zawodnicy. - To bokserzy bardzo agresywni, którzy lubią ruch w ringu i choćby dlatego powinno być ciekawie - wyjaśnia promotor.

Na stronie: www.eventim.pl prowadzona jest już internetowa sprzedaż biletów. Najtańsze wejściówki (miejsca na trybunach) kosztują 40 zł, najdroższe - tuż przy ringu - nawet 1000 zł. Pewna pula (około 150 wejściówek) ma też trafić do kas w dniu walki

Gala rozpocznie się o godz. 19.30, a transmisję z niej przeprowadzi Polsat Sport.