Nasza kulomiotka wygrała mistrzostwo Polski i pojedzie na mistrzostwa świata!

Anna Wloka (LUKS Podium Kup) w niedzielę w sopockiej Ergo Arenie została halową mistrzynią kraju w pchnięciu kulą, a już za niespełna dwa tygodnie wystąpi w tym samym miejscu w XV IAAF halowych mistrzostwach świata Sopot 2014.
Wloka od lat uznawana jest za jeden z największych talentów nie tylko w pchnięciu kulą, ale w całej polskiej lekkoatletyce, na koncie ma już m.in. brązowy medal igrzysk olimpijskich młodzieży i srebrny mistrzostw Europy juniorów, a także srebrny i brązowy krążek mistrzostw Polski seniorów w hali i taki sam dorobek w MP na otwartym stadionie.

Od dziś jest także halową mistrzynią Polski, a złoto wywalczyła w sopockiej Ergo Arenie, osiągając wynik 16 metrów i 82 centymetrów. Tym samym opolanka minimalnie wyprzedziła najlepszą kulomiotkę w kraju ostatnich lata Paulinę Gubę ze Startu Otwock (16,78) i Agnieszkę Maluśkiewicz z AZS-u Poznań (15,86).

Warto dodać, że trzy tygodnie temu Wloka podczas mityngu w hali w Spale pobiła swój rekord życiowy (17,06). A jak potwierdził dziś oficjalnie Polski Związek Lekkoatletyczny, dzięki temu wynikowi znalazła się w 37-osobowej reprezentacji Polski, która wystartuje w XV IAAF halowych mistrzostwach świata Sopot 2014 (7-9 marca, Ergo Arena).

Poza naszą kulomiotką blisko podium HMP znalazło się dziś także dwóch zawodników AZS-u KU Politechnika Opolska: Michał Kula i Konrad Owczarek. Ten pierwszy w biegu na 60 metrów przez płotki uzyskał wynik 8,10 sekundy, co dało mu pechowe czwarte miejsce. Ten drugi w skoku wzwyż także zakończył rywalizację tuż za podium, skacząc w najlepszej próbie 2,19 m. Lepsi od niego okazali się Wojciech Theiner, Sylwester Bednarek i - co ciekawe - niepełnosprawny skoczek Maciej Lepiato, którego mieliśmy okazję oglądać podczas ubiegłorocznego Opolskiego Festiwalu Skoków. Mistrz paraolimpiady w Londynie, w Sopocie ustanowił nowy halowy rekord świata niepełnosprawnych.

Warto dodać, że zmagania lekkoatletów obejrzało na żywo aż 8 tys. kibiców, a wystartowała rekordowa liczba ponad 300 lekkoatletów z 80 klubów z całej Polski.