Sport.pl

Najważniejsze pojedynki opolskich siatkarek w tym sezonie

Dziś i jutro zawodniczki SMS-u LO 2 Opole czeka trzeci i czwarty mecz półfinału play-off rozgrywek II ligi. Po dwóch spotkaniach we własnej hali nasze dziewczyny remisują z PLKS-em Pszczyna Jastrzębie Borynia 1:1.
Dwa tygodnie temu przed własna publicznością przegrały 1:3 i zwyciężyły 3:2, a teraz rywalizacja przenosi się do Pszczyny. Ponieważ walka na tym etapie toczy się do trzech zwycięstw, wszystko może się rozstrzygnąć już wczesnym niedzielnym popołudniem.

Pod warunkiem oczywiście, że któryś z zespołów - miejmy nadzieję, że SMS - wygra oba spotkania. Celem minimum stawianym przed naszymi siatkarkami jest zwycięstwo przynajmniej w jednym wyjazdowym meczu, a jeśli tak się stanie, piąty decydujący pojedynek odbędzie się w hali przy ul. Pułaskiego w Opolu.

W drugiej parze półfinałowej KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice również remisuje z Sokołem 43 AZS AWF Katowice 1:1, a w weekend oba kluby zagrają w stolicy Górnego Śląska.

Z pozostałych naszych zespołów siatkarskich w ten weekend na parkiet wyjdą tylko gracze Zaksy Kędzierzyn-Koźle, którzy w niedzielę zmierza się w Olsztynie w trzecim spotkaniu ćwierćfinału PlusLigi. Po dwóch zwycięstwach 3:0 u siebie, Zaksa jest o krok od awansu do czołowej czwórki w Polsce.

Warto dodać, że siatkarze Stali Nysa zakończyli już sezon, po tym jak w ćwierćfinale play-off I ligi przegrali z Camperem Wyszków 0:3 (1:3, 0:3, 2:3). Z kolei II-ligowe kluby siatkarskie z regionu: AZS Politechnika Opolska, UKS Strzelce Opolskie i Juvenia Głuchołazy w ten weekend pauzują.

Więcej o: