Ostatnio był mistrzem Irlandii, Włoch i Szwecji, teraz wygrał w Polsce

Trwa doskonała passa najlepszej pary deblowej w kraju Przemysław Wacha (Technik Głubczyce)/Adam Cwalina (SKB Suwałki). Nasi badmintoniści właśnie wygrali 40. Yonex Polish Open 2014, który odbył się w warszawskiej Arenie Ursynów. To nie koniec, bo srebrny medal w stolicy zdobyła także Agnieszka Wojtkowska z Technika.
Dominacja duetu Wacha/Cwalina w międzynarodowych mistrzostwach Polski nie podlegała żadnej dyskusji, a dość powiedzieć, że rozstawieni z jedynką biało-czerwoni w całym turnieju nie przegrali nawet jednego seta. W pierwszej rundzie nasza para miała wolny los, a później pokonała kolejno 2:0 zawodników z Chorwacji, Indonezji, Malezji i w finale rozstawionych z numerem trzy Rosjan Nikitę Khakimova i Vasyla Kuznetsova 21:10, 21:11.

To kolejny sukces polskich badmintonistów, w ostatnim czasie spisują się bowiem doskonale. Wystarczy przypomnieć, że w ciągu kilku miesięcy zwyciężyli międzynarodowe mistrzostwa Szwecji, Włoch i Irlandii oraz zdobyli brązowe medale w zawodach w Szkocji, gdzie z powodu kontuzji nie przystąpili do meczu półfinałowego oraz w Bułgarii, gdzie przegrali z inna Polską parą Łukasz Moreń (SKB Suwałki)/Wojciech Szkudlarczyk (Technik).

Duet Moreń/Szkudlarczyk był rozstawiony również w 40. Yonex Polish Open (z numerem dwa), ale niespodziewanie odpadł z rywalizacji już w drugiej rundzie. Lepiej spisał się mikst Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska (Technik), którzy także byli rozstawieni z jedynką i zgodnie z przewidywaniami dotarli do finału. W nim spotkali się z turniejową dwójką Rosjanami Vitalyem Durkinem/Niną Vislovą, ale niestety musieli skreczować przy stanie 21:15, 16:7 dla rywali.

Dorobek Polaków w warszawskim turnieju uzupełnia brązowy medal singlisty Adriana Dziółko (Hubal). Biało-czerwoni badmintoniści nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bowiem już w piątek rozpoczną rywalizację w kolejnym dużym turnieju French International 2014 w Orleanie.