Sport.pl

Z Orlika do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

Dwóch hokeistów wywodzących się z Opola zostało powołanych do kadry narodowej na mistrzostwa świata dywizji I B, które odbędą się pod koniec kwietnia w Wilnie.
Wśród 25 zawodników, na których postanowił postawić trener reprezentacji Igor Zacharkin, znalazło się m.in. dwóch wychowanków Orlika: Paweł Dronia i Jakub Wanacki. Ten pierwszy występuje obecnie w klubie niemieckiej Bundesligi DEL - Schwenninger Wild Wings, od lat jest podstawowym obrońca biało-czerwonych, a w ubiegłym sezonie został wybrany m.in. na najlepszego defensora mistrzostw świata oraz najlepszego polskiego hokeistę 2013 roku w plebiscycie kibiców Hokejowe Orły.

Doświadczenia reprezentacyjnego nie brakuje również Wanackiemu. W przeszłości był podstawowym graczem reprezentacji Polski juniorów (U-18) i młodzieżowców (U-20), z którymi występował m.in. na mistrzostwach świata. W pierwszej kadrze również miał już okazję zadebiutować. Jest wychowankiem Orlika, a od czterech sezonów występuje jako obrońca ekstraligowrgo GKS-u Tychy.

W szerokiej kadrze na MŚ był jeszcze młody bramkarz Orlika David Zabolotny, ale "odpadł" on na przedostatnim etapie selekcji z powodu kontuzji. Hokeista z powodu urazu stawu kolanowego musiał przejść operację i to wykluczyło go z kadry na mistrzostwa świata. Zanim biało-czerwoni wyjadą do Wilna w najbliższy weekend czekają ich dwa spotkania kontrolne z reprezentacją Białorusi. Po nich szkoleniowiec podejmie ostateczną decyzję i z 25 kadrowiczów wybierze 22., którzy pojadą na Litwę.

Więcej o: