Opolska sędzia poprowadzi mecz eliminacji mistrzostw świata

Opolanka Karolina Radzik-Johan najlepsza aktualnie sędzia piłkarska w naszym regionie, została wyznaczona przez UEFA do prowadzenia spotkania eliminacji MŚ Kazachstan - Bułgaria.
33-letnia opolanka sędziuje mecze futbolowe od 2000 roku. Od ponad dekady jest arbitrem ekstraklasy kobiet, a prowadziła także spotkania m.in. w męskiej IV lidze i Młodej Ekstraklasie. Ponadto od 2008 roku jest sędzią międzynarodową FIFA, dzięki czemu rozstrzygała m.in. w pojedynkach kobiecej Ligi Mistrzów, uniwersjady, kobiecych mistrzostw Europy U-19 i świata U-20.

Teraz została wyznaczona przez Komisję Sędziowską UEFA, aby poprowadzić spotkanie eliminacji mistrzostw świata (Kanada 2015) pomiędzy reprezentacjami Kazachstanu i Bułgarii, które odbędzie się 8 maja. Wraz z Radzik-Johan spotkanie poprowadzą dwie inne polskie sędzie Katarzyna Wójs i Paulina Baranowska.

W tym samym dniu drugi zestaw arbitrów z naszego kraju (Monika Mularczyk, Anna Dąbrowska, Karolina Seniuk-Mikulska) prowadzi inne spotkanie el. MŚ Norwegia - Portugalia.