Rekord naszego zapaśnika: zdobył 15. mistrzostwo Polski z rzędu!

Bardzo dobrze spisali się podczas mistrzostw Polski w zapasach przedstawiciele Orła Namysłów. Nasi zawodnicy zdobyli bowiem w Solcu Kujawskim trzy medale: dwa złote i jeden srebrny.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim triumf Krystiana Brzozowskiego w kategorii do 74 kg w stylu wolnym. Tym samym ten zawodnik wyrównał rekord Andrzeja Wrońskiego, zdobywając tytuł... po raz 15. z rzędu! A, jako że nie zamierza na razie kończyć kariery, to wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie samodzielnym liderem tej klasyfikacji. Warto odnotować, iż fighter z Namysłowa tym razem w finale pokonał Andrzeja Sokalskiego ze Slavii Ruda Śląska.

Na najwyższym stopniu podium stanął także 1. Radosław Marcinkiewicz, z tym że on najlepszy okazał się w kategorii do 86 kg, gdzie zdystansował w decydującej walce Macieja Balawendera z Grunwaldu Poznań.

Z kolei drugie miejsce zajął Arkadiusz Bohm ulegając w finałowej rywalizacji do 70 kg Rafałowi Statkiewiczowi (Grunwald Poznań).

Co ciekawe po raz pierwszy w historii mistrzostwa kraju rozegrano jednocześnie w trzech grupach - mężczyzn w stylu klasycznym i wolnym oraz kobiet. A były to 84. zmagania "klasyków", 67. "wolniaków" oraz 22. kobiet. Udział w zawodach wzięło m.in. trzech medalistów mistrzostw Europy z Finlandii (2013), a poza Brzozowskim byli to Damian Janikowski i Anna Zwirydowska.