Sport.pl

Żużlowe kolejarskie debry w Opolu

Niedzielne spotkanie z Kolejarzem Rawicz, w ramach trzeciej kolejki II ligi, będzie dla opolskich żużlowców pierwszą realną szansą na odniesienie zwycięstwa w tym sezonie. Mimo że to dopiero początek sezonu wynik pokaże, czy opolanie mają szansę powalczyć o awans do fazy play-off.
Dwa poprzednie spotkania były zdecydowanie nieudane dla opolskich zawodników. Wysoka przegrana w Krośnie i znacznie niższa, ale tak naprawdę bez nawiązania walki, u siebie z Ostrovią Ostrów Wlkp., pokazały, że opolanie mogą się okazać czerwoną latarnią polskiego żużla. Przed tym mianem mają się bronić w trzeciej kolejce.

Co ciekawe, menedżer Marcin Sekula nie zdecydował się jednak na zmiany w składzie. Po zdecydowanie słabym występie przed opolską publicznością kolejną szansę na starty ma dostać Christian Hefenbrock. Cały skład z resztą nie różni się od tego z meczu z Ostrovią. Drugim juniorem będzie zapewne bydgoszczanin Karol Jóźwik.

O sile rawickiego Kolejarza decydują zagraniczni zawodnicy. Od kilku sezonów zespół z Rawicza opiera swój skład właśnie na stranierich. Co ciekawe, dużą siłą zespołu jest Czech Eduard Krcmar, który ma na swoim koncie występy w Opolu. Zawodnik ten jednak nie przypadł do gustów działaczom naszego klubu.

W pozostałych meczach trzeciej kolejki II ligi Ostrovia Ostrów podejmie Wandę Kraków, a KSM Krosno Victorię Piła. W zespole z Piły być może wystąpi świeżo pozyskany Władimir Borodulin, który był przymierzany do opolskiego zespołu, wystąpił nawet w turnieju Opolskie Diamenty, w którym zajął drugie miejsce.

Kolejarz Opole - Kolejarz Rawicz

Niedziela, stadion przy ul. Wschodniej, godz. 16

Awizowane składy:

Kolejarz Rawicz: 1. Eduard Krcmar, 2. Marcel Kajzer, 3. Ryan Fisher, 4. Stanisław Mielniczuk, 5. Eric Andersson, 6. Sebastian Niedźwiedź

Kolejarz Opole: 9. Mariusz Staszewski, 10. Christian Hefenbrock, 11. Oliver Berntzon, 12. Stanisław Burza, 13. Kai Huckenbeck, 14. Damian Dróżdż.

Więcej o: