Opolanie zdominowali pierwsze zawody sezonu

Młodzi kartingowcy Hawi Racing Team'u Opole doskonale spisali się podczas pierwszego tegorocznego startu w Pucharze Rok Cup Poland. W kategorii easykart bezkonkurencyjny okazał się Alan Lalak, a na podium stanął także Kamil Grabowski.
Inauguracja sezonu kartingowego odbyła się na torze w Gostyniu, w każdym z dwóch dni rywalizacji kartingowcy dwukrotnie ścigali się na torze, a suma zdobytych punktów decydowała o końcowej klasyfikacji.

Podczas pierwszej rundy dwukrotnie najszybszy w kategorii easykart okazał się opolanin Alam Lalak, który wyprzedził Macieja Banasia z Automobilklubu Leszczyńskiego oraz swoich kolegów z Hawi Racing Team'u Kamila Grabowskiego i Jana Południewskiego.

Jeszcze lepiej wypadli nasi kierowcy w drugim dniu zmagań. Lalak ponownie pewnie triumfował, tuż za nim uplasował się Grabowski, który w pierwszym wyścigu był trzeci, a w kolejnym zajął drugą pozycję, zaś czwarty ponownie był Południewski.

Dodatkowo Grabowski cieszył się także z drugiego miejsca w kategorii Baby Rok, które wywalczył przyjeżdżając na metę za Karolem Pasiewiczem z Automobilklubu Wielkopolskiego. Zaś Lalak walczył również o punkty w kategorii Mini Rok, ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami. W pierwszym dniu zawodów zakończył on rywalizację na dziesiątej pozycji (w poszczególnych wyścigach zajmował 11. i szóste miejsca), a w drugim został sklasyfikowany na szóstej lokacie (linię mety mijał na siódmej i piątej pozycji).