Dzieciaki z Opola przebiegły aż 460 kilometrów! Jak to możliwe? [ZDJĘCIA]

Jak co roku uczniowie opolskiej szkoły ?Polskich Olimpijczyków? wzięli udział w wielkim Weekendzie Polska Biega. We wspólnym biegu wystąpiło 559 przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników administracji szkoły, którzy pokonali wspólnie aż 460 kilometrów.
Bieg jak zwykle odbywał się na przyszkolnej bieżni lekkoatletycznej, a tradycyjnie nie miało znaczenia, kto pierwszy dotrze do mety ani jak szybko zostanie pokonany dystans, bo w tej imprezie najważniejsza jest wspólna zabawa, możliwość poruszania się na świeżym powietrzu, tolerancja i zasada fair play.

Do wspólnego biegu przystąpiło 371 uczniów i nauczycieli PSP nr 2, a także 32 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 i ponad 150 przedszkolaków wraz z opiekunami z opolskiej "szóstki", "czternastki" i "czterdziestki dwójki".

Najmłodsi mieli do pokonania odcinek 300 merów, uczniowie podstawówki biegli na 600 metrów, a licealiści na 900 metrów. Tempo było dostosowane do możliwości maluchów, a wszyscy biegli z uśmiechem i w radosnej atmosferze. Wielu uczniów pokonało zresztą znacznie więcej, niż zakładano, bo nawet dziesięć okrążeń bieżni (3 km). A dzięki temu ustanowiono nowy rekord imprezy i szkoły, który wynosi obecnie aż 460 kilometrów! Także przedszkolaki mają swój nowy najlepszy wynik - 61,2 km.

Organizatorem i prowadzącym imprezę był jak co roku wicedyrektor szkoły Roman Stelmaszyk.